Diecezja Świdnicka

Ruszyła Diecezja Szkoła Liturgiczna dla ceremoniarzy

sobota, 18-11-2023 | dodał: oprac. xp

Pierwsze z czterech spotkań formacyjnych dla zainteresowanych odbyło się w połowie listopada w gmachu świdnickiego seminarium.

To pierwsza z inicjatyw ks. Łukasza Basistego, nowego duszpasterza służby liturgicznej.

- W miniony weekend dzięki życzliwości ks. Piotra Gołucha i ks. Tomasza Metelicy zaprosiliśmy do budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy kandydatów na ceremoniarzy z całej diecezji. W trwającym od piątku do soboty spotkaniu wzięło udział aż 28 lektorów z różnych parafii – podkreśla ks. Basisty.

Wraz z nim kolejne punkty prowadzili: ks. Piotr Sipiorski ze Strzegomia i ks. Emil Dudek ze Świebodzic, a w praktycznych zajęciach wspomagał ich Patryk Gaładyn - ceremoniarz z parafii katedralnej.

- Podczas szkolenia uczestnicy nie tylko zdobywali praktyczną wiedzę na temat wykonywania funkcji liturgicznych, ale również mieli okazję do pogłębienia swojej duchowości i rozwoju osobistego. Chcemy, by te dwie sfery szły w parze, by nasza szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale także doświadczeniem duchowym – dodaje diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

Dziękuje też księżom, którzy okazali mu wsparcie w przygotowaniach i zaufanie, dzięki któremu kurs rozpoczęło blisko 30 nastolatków.

Źródło: Gość Niedzielny

Konferencja Episkopatu Polski