Diecezja Świdnicka

Diecezjalny Dzień Skupienia Odnowy w Duchu Świętym

sobota, 29-07-2023 | dodał: xpp

Charyzmatyczny ruch spotkał się tym razem w strzegomskiej bazylice.

W sobotę 29 lipca w parafii pw. św. app. Piotra i Pawła w Strzegomiu odbył się wakacyjny charyzmatyczny dzień skupienia. Wzięli w nim udział nie tylko członkowie Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej, ale też sympatycy spoza wspólnoty.

- Pochylaliśmy się nad tematem prawdy. Tak - prawdy pisanej małym "p", aby na koniec dnia w pełnej świadomości przyjąć Prawdę - Boga Prawdziwego. Odkrywaliśmy też kim jest człowiek, kim naprawdę jest Bóg i jak wiele fałszywych teorii na Jego temat słyszymy i sami tworzymy - relacjonuje Agnieszka Lesiów.

Diecezjalny asystent ks. Mateusz Kulig w konferencji "Duch konta ciało" dawał wskazówki do dobrego przeżycia spowiedzi i zrozumienia czym jest grzech, a Łukasz Lesiów w trzeciej konferencji przypomniał o dziedzictwie dziecka Bożego i jego konsekwencjach.

Przygotowane warsztaty miały zebranym pokazać co myśla sami o sobie, co myślą o nich inni i Bóg. Był też czas na obcowania z przyrodą w duchu encykliki "Laudato si", Eucharystię i wieczór uwielbienia, który na zakończenie poprowadziła Diakonia Effatha.

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna