Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

 

Plakat Kolędnicy Misyjni 2011

plakat do pobrania

 

 

 

Dnia 7 stycznia 2012 r., w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, odbędzie się III Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych na, które zapraszamy dzieci i młodzież z ognisk misyjnych, które wezmą udział w tegorocznym kolędowaniu, początek o godz. 10.00, a zakończenie o godz. 14.30. Do udziału w tym misyjnym wydarzeniu zapraszamy także wszystkich młodych, którzy pragną rozpalić w swym sercu gotowość niesienia pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych.

W programie Spotkania Misyjnego m.in.: Msza św., jasełka misyjne, spotkanie z misjonarzami, którzy między innymi pracowali w Sudanie Południowym, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze stroje kolędnicze, gwiazdę i skarbonkę oraz wspólne kolędowanie i zabawa.

Wzór zgłoszenia grupy do konkursu na najpiękniejsze stroje, gwiazdy, skarbonki oraz sposób prezentacji grupy kolędniczej.

1. Parafia lub Szkoła…………………………………

2. Opiekun grupy……………………………………

3. Imiona i nazwiska członków grupy:

1……………………………………………………

2……………………………………………………

3……………………………………………………

4……………………………………………………

5……………………………………………………

6……………………………………………………

Regulamin konkursu:

1. UWAGA: W konkursie może brać udział 6 osób z parafii lub szkoły.

2. Prezentacja strojów kolędniczych oceniana będzie przez jury powołane przez organizatorów. Jury będzie brało pod uwagę pomysłowość i oryginalność w wykonaniu gwiazdy i skarbonki oraz ciekawy sposób zaprezentowania się grupy kolędniczej.

Uczestnicy powinni umieć na pamięć tekst scenki, zaśpiewać jedną zwrotkę kolędy, o ile możliwe, to z akompaniamentem muzycznym. Prezentacja grupy nie może przekroczyć 4 minut.

3. Każda grupa występuje w strojach kolędniczych z gwiazdą i skarbonką oraz w takim samym składzie osobowym, w jakim odwiedzały domy w dniach między 26 a 31 grudnia 2011 r.

Opiekunów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie grupy do konkursu oraz udziału w spotkaniu do Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej w terminie do dnia 4 stycznia 2012 r.

Telefonicznie: tel. 74/ 856 44 05 lub kom. 787 712 013 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla zgłoszonych przewidziana jest drożdżówka i herbata.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą obuwia zmiennego.