Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

  • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Rok szkolny 2016/2017 to już 15. rok funkcjonowania Studiów misyjnych dla najmłodszych zrzeszonych w PDMD. Jest to program formacji misyjnej przygotowany z myślą o dzieciach ze szkoły podstawowej. „Studia” trwają cztery lata i kończą się uzyskaniem Misyjnego paszportu bez granic. Ich narzędziem jest indeks małego misjonarza (Indeks PDMD), a pomocą w prowadzeniu zajęć służą Misyjne Materiały Formacyjne dla Dzieci przygotowywane przez Sekretariat Krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

 

Praca z indeksem jest niezwykle atrakcyjną formą. Uczestnicy spotkań misyjnych gromadzą w nim zdobyte sprawności, potwierdzone podpisem opiekuna. Całoroczna praca kończy się uzyskaniem tytułu misjonarza konkretnego kontynentu. Dzieci uczestniczące w tym czteroletnim programie mają możliwość czynnego włączenia się w dzieło pomocy misjom, angażując w to swoje talenty, poznając kontekst życia dalekich rówieśników, ich tradycje i kultury, nawiązując ciekawe znajomości.

Zgodnie z ideą PDMD, bardzo ważne miejsce w tej formacji zajmuje modlitwa oraz ofiara z drobnych wyrzeczeń dla rówieśników w krajach misyjnych.

Studia misyjne dla najmłodszych są otwarte na wszystkie dzieci, gdyż żadne ochrzczone dziecko nie powinno być wyłączone z misyjnej formacji PDMD. Najlepszym momentem rozpoczęcia programu jest początek roku szkolnego, ale pracę można zainicjować w środowisku szkolnym lub parafialnym w każdym czasie. Sekretariat Krajowy PDMD służy wszelkimi informacjami oraz niezbędną pomocą osobom chętnym do animacji misyjnej dzieci.

Więcej informacji na studia-misyjne-dla-najmlodszych