wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

W piątek 24 września 2021 (godz.15.30-19.00) w kurii biskupiej w Świdnicy odbędą się Warsztaty Misyjne pt.: „Szkolna animacja misyjna – wędrówka od serca do dłoni”

Zapraszamy katechetów, animatorów i tych, którzy pragną włączyć się  w dzieło animacji misyjnej na terenie naszej diecezji.

Na początku roku katechetycznego 2021/2022 Referat Misyjny ŚKB organizuje misyjne spotkanie formacyjne dla katechetów i animatorów grup parafialnych.

Warsztaty poprowadzi ks. kan. dr Paweł Płaczek, na co dzień dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego i Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

W programie:

- prezentacja szkolnych projektów misyjnych;

- aspekt praktyczny, prawny, metodyczny i merytoryczny szkolnej animacji misyjnej

- scenariusze misyjne na poszczególne etapy edukacyjne

- twórcza praca z katechezą misyjną

- Fasola, kukurydza i hakuna matata – czyli jak pokochałem Afrykę

Zgłoszenia do 20 września na adres Referatu Misyjnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 693 053 901.

Koszt udziału w warsztatach – dowolna ofiara.

Referat Misyjny ŚKB