Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

Styczeń

  • Intencja ewangelizacyjna: Braterstwo ludzkie
    Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Ogniska Misyjne tworzą dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Historia PDMD liczy ponad 160 lat. Zostało zalożone przez francuskiego biskupa Karola de Forbin- Jansona w 1843 roku, kiedy to poruszony tragicznym losem małego Chińczyka, powołał do istenia Dzieło Świętego Dziecięctwa. Początkowo z pomocą duchową i materialną pospieszyły francuskie dzieci, wkrótce jednak dołączyły do nich dzieci z innych krajów Europy, a później z innych kontynentów. Idee tego Dzieła - dziś nazwywanego Papieskiem Dziełem Misyjnym Dzieci (PDMD) - trafiły w 1858 do Polski.

Celem i zadaniem Ognisk Misyjnych jest wspomaganie misjonarzy w ich posłudze ewangellizowania tych, którzy jeszcze nie znają  Jezusa Zbawiciela. Dzieci, które włączyły się w taką  formę ewangellizacji nawiązują kontakty z misjonarzamii,  wstawiaję się u Jezusa w formie różancowej, modlą się też za rówieśników z krajów misyjnych, przygotowują nabożeństwa misyjne, piszą listy do misjonarzy. W okresie świątecznym wykonują kartki świąteczne. Swoje smutki i dziecięce cierpienia ofiarują Panu Jezusowi za misje i misjonarzy.