styczeń

• Intencja ewangelizacyjna: o promocję pokoju na świecie.
    Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Kongresy Misyjne Dzieci gromadzą najmłodszych członków Kościoła, aby ożywić i rozpalić w nich ducha misyjnego. Do udziału w kongresie zapraszane są wszystkie dzieci z ognisk misyjnych, a także te, które  pragną wspólnie przeżywać radość swej przynależności do Kościoła misyjnego.
Program obejmuje spotkania kontynentalne z misjonarzami i misjonarkami, dzięki którym najmłodsi zapoznają się z życiem misjonarzy, z kulturą mieszkańców danego kraju. Towarzysząca każdemu kongresowi loteria fantowa jest dla dzieci okazją wsparcia konkretnego misjonarza i jego dzieł apostolskich.
Diecezjalne i Ogólnopolskie Kongresy Misyjne odbywają się co dwa lata.
Na kongresy ogólnopolskie przyjeżdżają dzieci z całej Polski, natomiast w diecezjalnych spotkaniach  uczestniczą  dzieci poszczególnych diecezji naszego kraju.