Czerwiec 2019

• Intencja Papieska:

Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

Miesiąc misyjny

Kongresy Misyjne Dzieci gromadzą najmłodszych członków Kościoła, aby ożywić i rozpalić w nich ducha misyjnego. Do udziału w kongresie zapraszane są wszystkie dzieci z ognisk misyjnych, a także te, które  pragną wspólnie przeżywać radość swej przynależności do Kościoła misyjnego.
Program obejmuje spotkania kontynentalne z misjonarzami i misjonarkami, dzięki którym najmłodsi zapoznają się z życiem misjonarzy, z kulturą mieszkańców danego kraju. Towarzysząca każdemu kongresowi loteria fantowa jest dla dzieci okazją wsparcia konkretnego misjonarza i jego dzieł apostolskich.
Diecezjalne i Ogólnopolskie Kongresy Misyjne odbywają się co dwa lata.
Na kongresy ogólnopolskie przyjeżdżają dzieci z całej Polski, natomiast w diecezjalnych spotkaniach  uczestniczą  dzieci poszczególnych diecezji naszego kraju.