Sierpień

• intencja ewangelizacyjna:
    Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

Miesiąc misyjny

Odwiedza nas 128 gości oraz 1 użytkownik.

Kongresy Misyjne Dzieci gromadzą najmłodszych członków Kościoła, aby ożywić i rozpalić w nich ducha misyjnego. Do udziału w kongresie zapraszane są wszystkie dzieci z ognisk misyjnych, a także te, które  pragną wspólnie przeżywać radość swej przynależności do Kościoła misyjnego.
Program obejmuje spotkania kontynentalne z misjonarzami i misjonarkami, dzięki którym najmłodsi zapoznają się z życiem misjonarzy, z kulturą mieszkańców danego kraju. Towarzysząca każdemu kongresowi loteria fantowa jest dla dzieci okazją wsparcia konkretnego misjonarza i jego dzieł apostolskich.
Diecezjalne i Ogólnopolskie Kongresy Misyjne odbywają się co dwa lata.
Na kongresy ogólnopolskie przyjeżdżają dzieci z całej Polski, natomiast w diecezjalnych spotkaniach  uczestniczą  dzieci poszczególnych diecezji naszego kraju.