• Intencja misyjna:

• >>Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania. <<

Miesiąc misyjny

Animacja, formacja i informacja - to główna działalność Referatu Misyjnego we wszystkich środowiskach ludu Bożego: w rodzinach, parafiach, szkołach, wspólnotach i stowarzyszeniach kościelnych (por. RMis 84).

W celu ożywienia ducha misyjnego wśród dzieci i młodzieży Referat Misyjny podejmuje następujące działania animacyjne:

- organizuje Diecezjalne Kongresy Misyjne Dzieci, Diecezjalne Spotkania Kolędników Misyjnych, Misyjne Wakacje z Bogiem dla dzieci oraz Warsztaty Misyjne dla katechetów.

Ponadto proponuje:

- pomoc przy zakładaniu ognisk misyjnych, prowadzi spotkania i katechezy misyjne w szkołach, wykorzystując pokazy multimedialne, filmy o tematyce misyjnej oraz stroje pochodzące z krajów misyjnych, służy materiałami, które można wykorzystać w animacji misyjnej.