Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka” w Świdnicy, kierowana przez Danutę Sekułę,  po raz pierwszy z sukcesem wzięła udział w XI ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z misji”, którego organizatorem jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu nastąpiło podczas IX Kongresu Misyjnego Dzieci  w Warszawie w dniu 26 maja 2012 r. Szkoła „Bliżej Dziecka” została zaproszona na Kongres i po odbiór dyplomu oraz nagrody za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii charytatywnej szkół podstawowych. Placówkę reprezentowały osoby najbardziej zaangażowane w realizację zadań konkursowych: wicedyrektor szkoły Joanna Gomułka, koordynator konkursu w szkole Barbara Pidanty, uczennice klasy 5a: Aleksandra Iwanicka i Anna Ghulyan. Autokarowy  wyjazd do Warszawy zorganizowała s. Barbara z Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej. W dwudniowym wyjeździe uczestniczyły dzieci z kół misyjny działających w Mrowinach, Pieszycach, Świdnicy i delegacja ze szkoły „Bliżej Dziecka”. W piątek 25 maja dzieci zwiedziły sanktuarium w Niepokalanowie oraz uczestniczyły we Mszy św.

Sobotni Kongres Misyjny Dzieci zorganizowany przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce dostarczył wszystkim uczestnikom wyjazdu wielu przeżyć. Na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zgromadziły się dzieci z całej Polski. Miały tu  okazję spotkać misjonarzy z wielu państw i zbierać autografy, wspólnie bawiły się, śpiewały  i modliły. Było to radosne święto wszystkich  świeckich i duchownych związanych z misjami. Po Mszy świętej z udziałem wielu gości zagranicznych nastąpiło przekazanie czeku  z akcji charytatywnej dzieci  i wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Nagrodę i dyplom dla szkoły „Bliżej Dziecka” odebrała cała czterosobowa delegacja. Jest to nagroda nie tylko dla dyrekcji, pracowników i uczniów, ale także dla wszystkich dobroczyńców, rodziców i przyjaciół szkoły, którzy odpowiedzieli na tegoroczne hasło konkursowe: „Niech zakwitnie miłość”. Dzięki nim wyświadczone dobro zostało zwielokrotnione skorzystały dzieci świdnickie oraz dzieci z dalekiej Afryki.

Barbara Pidanty