W III Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia 2012 r. podczas Mszy św.o godzinie 9.30 w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie, 21 uczniów i uczennic z grupy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, działającej przy tutejszej Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej, złożyło swoje przyrzeczenia misyjne.

Wydarzenie to poprzedziła seria spotkań formacyjnych, pod czujnym okiem s. Agnieszki Pięty, ze Zgromadzenia Urszulanki Unii Rzymskiej i braci postulantów Zgromadzenia Ojców Redemptorystów, którzy na co dzień prowadzą grupy młodych sympatyków misji. Dzieci dowiedziały się, czym są misje i jakie czekają ich zadania.

Niedzielnej ceremonii przewodniczył proboszcz tutejszej parafii o. Mirosław Grakowicz CSsR, który po uroczystym złożeniu przyrzeczenia i deklaracji przez nowo przyjętych członków, wręczył im indeksy i legitymacje PDMD oraz udzielił błogosławieństwa. Młodzi misjonarze zobowiązali się do czynnej pomocy na rzecz misji, tj. do codziennej modlitwy w intencji misji, przyjmowania dobrowolnych wyrzeczeń oraz składania drobnych i regularnych ofiar pieniężnych na ten cel. Na zaproszenie s. Agnieszki uroczystość uświetniła swoją obecnością s. Barbara Zdunek SSPC, pracująca w Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej, która w ramach kazania przybliżyła uczestnikom Eucharystii problematykę misji i trudności, z jakimi spotykają się misjonarze i dzieci w krajach misyjnych. Podkreśliła również jak ważna jest pomoc PDMD.

Po skończonej uroczystości w kościele, w gronie wszystkich dzieci należących do PDMD (ok.45) oraz ich rodziców, spotkaliśmy się na wspólnym świętowaniu, gdzie wśród zabawy nie zabrakło śpiewu i tańca, oraz śmiechu i radości. Młodym misjonarzom życzymy wiele zapału w ich pracy na rzecz misji.

Brat Krzysztof Wąsiewicz