Dzień 23 października 2011 r. był w tym roku dniem szczególnym dla Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Kwietnikach, ponieważ była to Niedziela Misyjna.

W ramach Światowego Dnia Misyjnego uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pogwizdowa oraz młodzież z Gimnazjum w Wiadrowie przygotowali uroczystą procesję z darami, ofiarowując świece symbol - jako światła Chrystusa niesionego ludziom i narodom na kontynentach Azji, Afryki, Ameryki, Australii i Oceanii oraz Europy. Patrząc na Maryję jako naszą pośredniczkę u Boga zanieśliśmy naszą modlitwę i różaniec misyjny oraz chleb i wino. Uroczystej Eucharystii przewodniczył nasz proboszcz, ks. Marek Kruk, który wygłosił misyjne kazanie. Poprzez te wydarzenia uświadomiliśmy sobie, iż każdy z nas może włączyć się w „przygodę z misjami” poprzez bycie misjonarzem w codziennym życiu, realizując przykazanie miłości.

Alicja Rychlicka, katechetka