Dnia 15 stycznia 2011 r. w parafii Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędnikow Misyjnych połączone ze świętowaniem Misyjnego Dnia Dzieci. Dla wielu ognisk misyjnych było ono zwieńczeniem akcji kolędowania misyjnego, którym  dzieci pragnęły wesprzeć projekt PDMD pomoc.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. bp. Adam Bałabuch w koncelebrze z ks. Bogdanem Michalskim, sekretarzem krajowym PDRW i PDPAz Warszawy, z ks. Bogusławem Wermińskim, proboszczem parafii oraz ks. Tomaszem Czubakiem, dyrektorem PDM naszej diecezji wraz z innymi kapłanami. Ks. Biskup w homilii podkreślił, jak ważny wkład maja kolędnicy misyjni w ewangelizację świata angażując się w niesienie pomocy swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. To dzięki nim wiele dzieci z Ugandy będzie mogło pójść do szkół i zasiąść w szkolnych ławach zamiast karabinów wziąć w ręce ołówki.

Po Eucharystii ponad 300 dzieci wraz z katechetami i opiekunami przeszło do domu katechetycznego obok kościoła, gdzie czekała na nich ciepła herbata i drożdżówka. Następnym punktem programu były jasełka misyjne przedstawione przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Gniewkowa oraz konkurs na stroje kolędnicze, w którym wzięło udział 16 parafii. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu, mali misjonarze spotkali się z dwiema wolontariuszkami z Salezjańskiego Wolontariatu z Wrocławia, Paulą i Anią, które na początku zachęciły dzieci do tańca brazylijskiego. Następnie w formie multimedialnej opowiadały o swoich projektach misyjnych. Pierwsza opowiadała Paula o pracy z chłopcami ghańskimi, po czym Ania o pracy na placówkach Sióstr Misjonarek Miłości w Etiopii  oraz o przygodach w Kenii. W prawdzie nie było zbyt dużo czasu na podzielenie się wszystkimi opowieściami, ale dzieci były zainteresowane, co można było zauważyć po pytań, które im zadawały.

Przedostatnim punktem wspólnego świętowania było wręczenie nagród i wyróżnień zdobywcom konkursu. Laureatami została grupa kolędników z parafii pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. Drugie miejsce jury przyznało ex-aequo grupie kolędników misyjnych z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy oraz grupie kolędniczej z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach, a trzecie grupie misyjnej z parafii pw. św. Antoniego w Ostroszowicach. Wyróżnienie przypadło dwom grupom misyjnym: z parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Bielawy i parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach. Nagrody i dyplomy oraz upominki dla zwycięzców wręczyła Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD z Warszawy. Po modlitwie i uroczystym błogosławieństwie ks. biskupa Adama, kolędnicy powrócili do swoich parafii z radością w sercu z czynionego dobra i zdolności do ofiar dla potrzebujących rówieśników z krajów misyjnych.

s. Barbara Zdunek