W dniu 12 marca 2015 r. w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, odbył II etap Diecezjalnego Konkursu Misyjnego „Jan Paweł II – misjonarz świata” – pielgrzymki papieskie do Afryki” dla szkół gimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Referat PDM  Diecezji Świdnickiej.

Oto lista laureatów:

1. Oktawia Kalisz - Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu:
  2. Adrianna Kwiatkowska - Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Kłodzku
  3. Mateusz Kiczak - Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu

Wyróżnienia:

- Joanna Linkiewicz – Gimnazjum w Radkowie

- Michał Pfanhauser – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym

- Paulina Zielińska – Gimnazjum nr 4  im. Noblistów Polskich w Świdnicy

W auli świdnickiej  kurii biskupiej zgromadziło 67 uczniów wraz ze sowimi katechetami, by wykazać się wiedzą na temat naszego Świętego Rodaka.

Uczestnicy konkursu mieli w ciągu 45 minut odpowiedzieć pisemnie na 30 pytań.

Po przerwie odbyło się spotkanie młodzieży z Ks. Tadeuszem Farysiem, długoletnim misjonarzem, który pragnął podzielić się swoim doświadczeniem misyjnym z młodymi słuchaczami.

Po fascynującym spotkaniu z misjonarzem z Wybrzeża Kości Słoniowej, który osobiście przeżył pielgrzymki św. Jana Pawła II na Czarny Ląd, uczestnicy Konkursu Misyjnego z niecierpliwością oczekiwali na wyniki jury. Największą radość przeżyła młodzież z Wałbrzycha, albowiem aż dwie osoby z tego miasta znalazły się w gronie zwycięzców.

Organizatorzy byli mile zaskoczeni wzrostem zainteresowania tym konkursem zarówno wśród katechetów jak i młodzieży. W tym roku liczba uczestników zwiększyła się o 20 osób.

Ufamy, że dzięki takim inicjatywom gimnazjaliści znajda możliwość pogłębiania swojej wiedzy o zadaniach misyjnych Kościoła jak również uświadomienia sobie własnej odpowiedzialności za dar wiary.

LAUREACI