W działalność Referatu Misyjnego Kurii w Świdnicy wpisana jest formacja misyjna dla katechetów, młodzieży i studentów. Jedną z tych  form jest Szkoła Animacji Misyjnej.

Rola animatora misyjnego w parafii i szkole, to temat V Diecezjalnej Szkoły Animatorów Misyjnych Diecezji Świdnickiej, która odbędzie się  dniach 22-24 stycznia 2015 r. w domu Sióstr Elżbietanek w Strzegomiu, ul. ks. Prał. Stanisława Siwca 3.

Do udziału zapraszamy WSZYSTKICH, którzy pragną stać się animatorami misyjnymi, tych którzy już nimi są, a chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat roli animatora misyjnego w parafii i szkole, duchowości animatora oraz o formach pomocy misjom.

Zajęcia rozpoczną się Mszą św. w czwartek  (22. 01. 2015 r.) o godz. 17.00, zakończenie              w sobotę (24.01.2015 r.) o godz. 13.00.

Zajęcia będą prowadzone przez ekipę z dyrekcji krajowej PDM w Warszawie, we współpracy animatorów misyjnych diecezji  świdnickiej.

W programie przewidywane są:

- Msza św.

- Konferencje

-  Świadectwa misjonarzy

- Warsztaty Misyjne

Udział w Szkole Animatorów jest również formą doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Chętnych uczestników prosimy o zgłaszanie się telefoniczne do Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej, tel. 74/856 44 05, 787 712 013 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w terminie do dnia 15 stycznia 2015 r.

Opłata wynosi 120 zł. z noclegiem - bez noclegu 60zł.

Zgłoszenie powinno zawierać:

- imię i nazwisko

- adres domowy

- parafię

- kontaktowy nr telefonu, e-mail.

Uwaga: Prosimy zabrać ze sobą notatnik i przybory do pisania, ponadto w miarę możliwości kroniki, albumy i inne świadectwa pracy z dziećmi i młodzieżą, by móc wymienić  z innymi uczestnikami Szkoły własne doświadczenia w pracy w szkole i parafii w zakresie animacji misyjnej.