Okres Bożego Narodzenia czas, w którym kolędnicy misyjni przemierzają drogi, by dzielić się radością z narodzin Dzieciątka Jezus.

W tym roku kolędnicy misyjni pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszą do rodzin w swojej parafii, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom  w Indiach.

Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu (J 4,14). W chrzcie świętym nasze serca napełnione zostały „żywą wodą” – Chrystusem. Chcemy dzielić się tym darem z ludźmi na całym świecie. Dlatego pamiątka, którą kolędnicy pozostawią w domach ma kształt dzbana, by przypominał     o darach chrztu świętego i powinności przekazywania wiary, a także chrześcijańskim obowiązku otaczania troską naszych braci i sióstr w potrzebie.

Do przygotowania tego przedsięwzięcia w parafii potrzebne będą „Misyjne Materiały Liturgiczne Kolędnicy Misyjni 2014” z płytą CD. Znajdziemy w nich wskazówki praktyczne jak przygotować misyjne kolędowanie („Kolędnicy misyjni krok po kroku” pps), katechezy, pokazy multimedialne, scenariusz misyjnych jasełek i inne.

Katecheza misyjna „Spragnieni wody i miłości” : http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/pli/ppl/p1618.pdf