Maryja wzorem misyjnego zapału to hasło tegorocznej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego, które odbędzie się na Jasnej Górze, w dniach 6-7 grudnia 2014 r. Co roku PUM gromadzi na refleksji misjologicznej i modlitwie tych wszystkich, którzy angażują się   w misyjne dzieło Kościoła.

Do udziału w tym formacyjno-modlitewnym spotkaniu zapraszamy członków Róż Żywego Różańca, gdyż dzieło to powstało w celu wspierania misji modlitwą.

Szczególne zaproszenie PUM kieruje do chorych, zachęcając ich do duchowego włączenia się w modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Apelem Jasnogórskim. Ich duchowe trwanie z czuwającymi na modlitwie i ofiara cierpienia złożone Bogu w darze będą skutecznym wsparciem misjonarzy i całego dzieła misyjnego.

Maryja, Matka Kościoła, jak pisał św. Jan Paweł II, swoje macierzyńskie spojrzenie pełne troski i miłości kieruje również tam, gdzie żyją ludzie jeszcze nie znający Chrystusa. Ona też chce rozpalić ogniem zapału misyjnego serca uczestników nocnej modlitwy.               Dołącz do nich.

Sobota, 6 grudnia -

(Kaplica Cudownego Obrazu)

1400 Msza św. koncelebrowana z homilią – bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji    Episkopatu Polski ds.  Misji

1500 „ Kongres Misyjny 2015 ”  –  bp Jerzy Mazur, (Sala św. Józefa)