Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej serdecznie zaprasza na

WARSZTATY MISYJNE DLA KATECHETÓW

I. TEMAT: Jezus Chrystus a religie w Chinach

II. ADRESACI: Katecheci, animatorzy grup misyjnych oraz inni zainteresowani.

III. DATA I MIEJSCE: 25 stycznia 2014 r. (sobota), godz. 10.00-14.00 - aula Świdnickiej Kurii Biskupiej

IV. CZAS TRWANIA: 4 godziny

V. PROWADZĄCY: ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki – (uczeń Egona Sendlera SJ) studiował teologię dogmatyczną i prawosławną w Paryżu, w Chinach uczył się tamtejszego języka i kultury, a habilitację zdobył na Tajwanie, obecnie adiunkt Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, badacz teologii chińskiej, członek Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma SJ, kształcącego chińskich kleryków, księży i zakonnice oraz wspierający inicjatywy mające na celu rozwój Kościoła w Chinach. Autor licznych publikacji, m.in. pomocy dla katechetów pt. Chińskie katechezy.

VI. W PROGRAMIE: prezentacja książki Chińskie katechezy 柯達理. chiński do wykorzystania w katechezie, czy język chiński jest problemem w przekazie wiary, prześladowanie Kościoła w Chinach, wynalazki chińskie, które zmieniły świat, słowa jak obrazki…

VI. KOSZT: 10 zł (w zależności od liczby uczestników)

VII. ZAPISY: telefonicznie w Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej pod nr 74 85 64 405 w godz. 9.00-13.00 lub poprzez e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 stycznia 2014 r.