W niedzielę misyjną parafię św. Józefa Oblubieńca NMP w Kwietnikach na zaproszenie ks. proboszcza Marka Kruka zaszczycił swoją obecnością wyjątkowy gość - ojciec misjonarz Jerzy Panek, który we wszystkich filialnych kościołach parafii głosił misyjne Słowo Boże.

Podczas uroczystej Mszy świętej w Kwietnikach dzieci z Zespołu Szkolono – Przedszkolnego zaprezentowały inscenizację misyjną pt. Róże św. Tereski. Święta Tereska od Dzieciątka Jezus, choć nigdy nie wyjechała na misję, to jednak swoim cierpieniem, modlitwą i wielką miłością wspierała misjonarzy. Każdy dobry uczynek może być płatkiem róży podarowanym Panu Jezusowi, a składając płatek do płatka można uzbierać kosze pełne róż, które można ofiarować za posługujących na misjach. Ojciec Jerzy skierował także kilka swoich misjonarskich słów do całej wspólnoty uczestniczącej w Eucharystii, podkreślając rolę cierpienia i miłości, które szczególnie przynosi obfite owoce. Radość i uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych sprawiła piosenka na zakończenie homilii, Gdy Boży duch wypełnia mnie. Zjednoczeniem wszystkich serc była wspólnie odmówiona modlitwa Ojcze Nasz, podczas której każdy uścisnął dłoń drugiej osoby. Napełnieni Bożą miłością po wspólnej Eucharystii udaliśmy się do swoich środowisk, aby świadczyć słowem i czynem o Bożej miłości i wielkim miłosierdziu Boga.

Alicja Rychlicka

Zobacz zdjęcia w naszej Galerii.