!! MATERIAŁY KONKURSOWE

Polscy świadkowie wiary i głosiciele Ewangelii

Najważniejszą misją osób posłanych do głoszenia Ewangelii jest przede wszystkim uobecnianie Chrystusa przez osobiste świadectwo…” /Jan Paweł II/

Z okazji Roku Wiary pragniemy, aby młodzież miała okazję zapoznać się z wielkimi postaciami polskich misjonarzy, którzy dzielili się darem wiary głosząc Ewangelię w krajach misyjnych (kard. A. Kozłowiecki TJ, o. M. Żelazek SVD, dr W. Błeńska). Wśród nich są także tacy, którzy oddali życie, stając się świadkami wiary (o. Z. Strzałkowski i M. Tomaszek OFM conv, ks. Jan Czuba, s. Cz. Lorek RSCJ, kl. R. Gucwa SMA, o. H. Dejneka OMI, ks. M. Rybiński SDB). „Słowo męczennik oznacza świadka, a ci, którzy przelali krew za Chrystusa, dali największe świadectwo prawdzie Ewangelii…” (EinA). Ojciec Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Tertio millennio adveniente stwierdza, że „u kresu II tysiąclecia Kościół znowu stał się Kościołem męczenników. (...) I to świadectwo nie może zostać zapomniane” (nr 37).

1. HASŁO KONKURSU:

będziecie moimi świadkami w Jerozolimie (…), i aż po krańce ziemi (Dz 1,8)

2. CELE KONKURSU:

• Poznanie postaci wielkich misjonarzy polskich
  • Pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania
  • Kształtowanie postawy wiary na przykładach postaci głosicieli Ewangelii i misjonarzy męczenników

3. UCZESTNICY: uczniowie szkół gimnazjalnych:

• uczniowie kl. I-III – Konkurs wiedzy - indywidualnie
  • uczniowie kl. I-III – Konkurs multimedialny - indywidualnie lub zespołowo (nie więcej niż 2 osoby)

4. ETAPY KONKURSU:

• szkolny – przeprowadzony w dniu 29 listopada 2013 r. Po wcześniejszym zgłoszeniu przez katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie, do każdej szkoły zostaną przesłane zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.
  • diecezjalny – przeprowadzony w Świdnicy w dniu 12 lutego 2014 r.

Zespoły reprezentujące szkołę w etapie diecezjalnym  konkursu gromadzą się wraz z                  opiekunem w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej w dniu 12 lutego 2014 r. o godz. 9.30.

Początek konkursu o godz. 10.00

5. Konkurs odbywa się pod patronatem:

• J E Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca

6. WARUNKI UCZESTNICTWA: zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do dnia 27 października 2013 r. na adres Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (podając dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon lub e-mail). Zgłoszeń można dokonywać przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 74 856 44 05 od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Referat Misyjny Kurii Świdnickiej