„Mali Misjonarze” z różnych  parafii diecezji świdnickiej przybyli w dniu 8 czerwca  do Sanktuarium Maryjnego w Starym Wielisławiu, aby wspólnie modlić się za głosicieli Dobrej Nowiny na różnych kontynentach (zobacz zdjęcia). Towarzyszyły im wykonane w domu prace plastyczne ukazujące Madonny czczone przez ich rówieśników w krajach misyjnych.

Brazylię reprezentowała Matka Boża z Aparecida, Meksyk - Matka Boża z Guadelupe, Argentynę - Dziewica z Lujan. Pięknie wykonany obraz Matki Boskiej z La Vang przypominał sanktuarium w Wietnamie . Chińska Matka Boska Dająca Jezusa z Sheshan kierowała nasze myśli do tych, którzy są prześladowani za wiarę. Nie zabrakło  Notre Dame de la Paix w Yamoussoukro, z Algierii - Matka Boża Afryki (nazwana również “Matką Bożą z Atlasu i oczywiście śliczny obraz Matki Bożej z Kibeho.
Nasi mali misjonarze z naleźli również w australijskim buszu w Marian Valley obraz Matki Bożej Jasnogórskiej czczony tam przez miejscowa ludność.
Radosne przywitanie przybywających grup zgotowała grupa misyjna „Bakhita” ze Świdnicy przy parafii Miłosierdzia Bożego. Mali pielgrzymi mieli okazje spróbować gry na autentycznych tam-tamach afrykańskich a Ania służyła pomocą przy wykonywaniu afrykańskiego makijażu.
Dwaj bracia misjonarze ks. Jan Fecko i o. Andrzej Fecko SVD zabrali nas w podróż na Wybrzeże Kości Słoniowej by odwiedzić wirtualnie Sanktuarium w Yamoussoucro oraz do Angoli.

Mszę św. koncelebrowaną przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej w miejscowym sanktuarium uświetnił śpiew dziecięcej grupy ze szkoły muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej oraz  procesja z darami w różnobarwnych strojach kontynentalnych.

W czasie homilii ks. Jan Fecko ukazał małym pielgrzymom Matkę Bożą jako wzór dla małego misjonarza a Jej Niepokalane Serce jako skarbiec pełen dobra, z którym mamy się dzielić z innymi.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy pielgrzymki udali się w podróż daleka i odległą w czasie.  Mali artyści z Ząbkowic Śląskich w przepięknych strojach i wśród oryginalnych śpiewów indiańskich, zaprezentowali historię objawienia się Matki Bożej pewnemu Indianinowi – Juan Diego, na wzgórzu Tepeyac w Meksyku. Tym sposobem mogliśmy bliżej poznać Matkę Bożą z Guadalupe.

Po posiłku,  radosnym misyjnym śpiewaniu  i innych atrakcjach, ponownie zebraliśmy się w kościele, aby u stóp ołtarza Matki Bożej pomodlić się wspólnie i otrzymać błogosławieństwo na radosne dawanie świadectwa życia naszą  wiarą. Każda grupa otrzymała obraz Matki Bożej z hasłem „Z Maryją głośmy Jezusa”  , pamiętać, że tak jak Matka Boża mamy przyjmować Jezusa, szukać Jezusa, adorować Jezusa i nieść Jezusa tym wszystkim, z którymi się spotykamy.