W Roku Wiary zapraszamy dzieci z kół misyjnych i inne chętne grupy, do udania się na pielgrzymkę wdzięczności za dar wiary, który otrzymaliśmy na chrzcie św. Duchowo będziemy się łączyć z dziećmi na wszystkich kontynentach, które również modlą się w swoich sanktuariach maryjnych. Dlatego prosimy, aby każda grupa lub klasa przygotowała obraz-portret Matki Bożej czczonej na kontynencie, do którego jest przydzielony dany dekanat. Technika pracy – dowolna, wielkość – przynajmniej A3. Z prac tych zostanie utworzona „Misyjna galeria w krużgankach” przy kościele. Przygotowane prace przywozimy ze sobą do Wielisławia.  Zachęcamy, aby dzieci przybyły na spotkanie w strojach odpowiadających danemu kontynentowi lub w kolorach misyjnych i przywiozły transparent zawierający nazwę ogniska misyjnego, własnej parafii, szkoły czy miejscowości. W programie: Msza św., inscenizacja o objawieniach Matki Bożej w Guadelupe, spotkanie z misjonarzem, zwiedzanie muzeum misyjnego i loteria fantowa - Początek o godz. 9:30.

Podział dekanatów na kontynenty:
Afryka- zielony
Bielawa, Bolków, Bystrzyca Kłodzka, Dzierżoniów, Głuszyca.
Np. Wybrzeże Kości Słoniowej - Notre Dame de la Paix w Yamoussoukro, Afryka Południowa - sanktuarium Matki Bożej z Ngomé, w diecezji Eshowe, Algieria - Matka Bożea Afryki (nazwana r?wnież “Matką Bożą z Atlasu”), Egipt - objawienia Matki Bożej na przedmieściu Kairu, w Zeitoun
Ameryka-czerwony
Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko, Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Międzylesie
Np. Brazylia - Matka Boża z Aparecida, Meksyk - Matka Boża z Guadelupe, Argentyna - Dziewicy z Lujan, Dziewica z Itati.
Azja – zolty
Nowa Ruda, Nowa Ruda Słupiec, Polanica, Strzegom.
Np.  Japonia  – Matka Boska z Akita,  Wietnam - sanktuarium Matki Boskiej z Levang. Chiny - Matka Boska Dająca Jezusa -   Bazylika w Sheshan.
Europa – biały
Świdnica Wschód, Świdnica Zachód, Świebodzice, Wałbrzych Południe, Wałbrzych Północ. Np. Fatima, Lourdes, Częstochowa.
Oceania – niebieski
Wałbrzych Zachód, Ząbkowice Południe, Ząbkowice Północ, Żarów
Np. Australia - Katedra Najświętszej Maryi Panny w Perth, Patronka Oceanii - «Matka Boża Pokoju».

Grupy można zgłaszać do dnia 25 maja br. tel. (74) 856 44 05, 787 712 013 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.