wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Referat Misyjny diecezji świdnickiej zaprasza do wzięcia udziału w VIII Diecezjalnym Konkursie Misyjnym „Być misjonarzem w Sudanie”, poświęconym posłudze misyjnej ks. Krzysztofa Zębika, kombonianina pochodzącego z naszej diecezji, a oddanego całym sercem pracy wśród Sudańczyków.

Ks. Krzysztof Zębik urodził się 16 grudnia 1980 roku w Dzierżoniowie. W 2002 roku wstąpił do Misjonarzy Kombonianów w Warszawie. Przez 2 lata był na doświadczeniu misyjnym w Amukuriat w Kenii. W latach 2011-2016 pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Misjonarze Kombonianie”. Po ukończeniu pięcioletniej kadencji wyjechał do Sudanu Południowego i tam posługuje do dziś.

Ksiądz Krzysztof całym sercem oddał się posłudze braciom i siostrom w Sudanie,  w którym panuje wojna, gdzie ludzie żyją w niepewności, walczą z głodem, przemierzają kilometry w poszukiwaniu żywności, gdzie żyją w obozach dla uchodźców. Wszystkim im chce powiedzieć: „Jestem z wami, nie jesteście sami.” Jako misjonarz stał się częścią ich życia. Powołanie misyjne bowiem, jak mówi ks. Krzysztof, jest ofiarowaniem własnego życia po to, aby najbiedniejsi, opuszczeni i zapomniani doświadczyli choć trochę dobra. To ofiara dla innych.

PATRONAT NAD KONKURSEM  OBJĘLI:

• Bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki
  • Zgromadzenie Misjonarzy Kombonianów

HASŁO KONKURSU: Dla tego kto wierzy, wszystko jest możliwe…” (Mk 9,23)

1. CELE KONKURSU:
  • Poznanie postaci misjonarza ks. Krzysztofa Zębika i jego posługi w Sudanie Południowym.
  • Kształtowanie postawy misyjnej młodego chrześcijanina.
  1. UCZESTNICY:
  • uczniowie kl. VII i VIII szkół podstawowych.

ETAPY KONKURSU:

• szkolny – należy przeprowadzić w dniu 17 listopada 2021 r., po wcześniejszym zgłoszeniu przez katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie. Do zgłoszonych szkół zostaną przesłane (e-mailem) zestawy zadań. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.
  • diecezjalny – odbędzie się w Świdnicy w dniu 17 marca 2022 r.
  1. WARUNKI UCZESTNICTWA

Literatura i inne szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie referatu misyjnego: www.misje.diecezja.swidnica.pl

1. Emigrant

2. Iskra