lipiec

• Intencja powszechna: Przyjaźń społeczna
    Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Dzięki pomocy sióstr Klawerianek z Polski mogliśmy opłacić całoroczną naukę najbiedniejszych dzieci - z Sudanu Południowego relacjonuje ks. Krzysztof Zębik MCCJ

POMOC OD SIÓSTR KLAWERIANEK Z POLSKI

Od poniedziałku rozpoczęliśmy zapisy dzieci do przedszkola, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dzięki pomocy sióstr Klawerianek możemy wspomóc dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej parafii. W naszych grupach parafialnych mamy dzieci rodzin, których sytuację znamy bardzo dobrze: Bakhita i Monday są wychowywani tylko przez babcię, Nyasunday żyje z babcią i siostrą w bardzo ubogich warunkach, Athiei i Aghum w domu nie mają nic do jedzenia itd. takich dzieci możemy tutaj mnożyć. Szkoła da im możliwość edukacji, oderwie ich od rzeczywistości biedy, dzieci poznają nowych rówieśników i nie będą czuły się inne i na marginesie. Szkoła także wspomoże w dożywieniu tych dzieci poprzez programy dożywiania.

Dzieciom zostały zakupione tornistry, zeszyty, długopisy, ołówki, gumki i bidony na wodę. Pierwszaki dostaną nowe mundurki.

Jeszcze raz z całego serca Dziękujemy