wrzesień

• Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
    Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Głuszyca, Wałbrzych i Świdnica przygotowały w tym roku kolędowanie dla dzieci na misjach w ramach corocznej akcji "Kolędnicy misyjni"
6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, dzieci i młodzież z OGNISKA MISYJNEGO-ISKIERKI z parafii św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu wraz z katechetkami przygotowały uroczystą oprawę liturgiczną. Tego szczególnego dnia mali misjonarze wręczali pamiątki misyjne oraz poświęconą kredę i kadzidło. Zebrane ofiary pieniężne w ramach akcji Kolędników Misyjnych zostaną przekazane Masajom zamieszkującym Kenię oraz część Tanzanii. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim ofiarodawcom.

Katecheza okolicznościowa z okazji Święta Trzech Króli odbyła się też w przedszkolu w Głuszycy. Celem katechezy było ukazanie dzieciom misyjności Kościoła oraz tego, że z wdzięczności za otrzymaną wiarę wszyscy chcemy nieść Boga innym. Po przybliżeniu dzieciom symboliki darów złożonych przez Trzech Króli, przedszkolaki otrzymały karty pracy, na których miały pokolorować królów, z rozsypanki różnych darów wybrać te, które przynieśli Trzej Królowie i linią „podpiąć” je pod króla. Dzieci, które najładniej i najszybciej wykonały pracę, weszły w skład zespołu kolędniczego. Wcieliły się w postacie: MARYI, LATYNOSA, AFRYKAŃCZYKA I AZJATY. Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych przeznaczony jest dla masajskich dzieci, a obrazek/pamiątka kolędnicza nawiązuje do plastra miodu: „Miód (jedzony i pity) wraz z mlekiem towarzyszą Maasajom przez całe życie, szczególnie w chwilach najważniejszych. Dla tych ludzi sawanny, odwiecznych wędrowców, właśnie miód i mleko mają bezcenną wartość. Nie odbyłaby się żadna uroczystość, gdyby zabrakło któregoś z tych elementów. Narodziny dziecka i «wybieranie imienia», obrzezanie, ślub, dojrzałość, starość…”Na koniec zajęć nie zabrakło wspólnego zdjęcia kolędników z nauczycielami i dziećmi.

Niedziela Chrztu Pańskiego to dobry czas, aby zastanowić się nad znaczeniem własnego chrztu, dzięki któremu nie jesteśmy już w niewoli zła i grzechu pierworodnego oraz zostaliśmy włączeni w rodzinę Kościoła. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi – mówił podczas kazania ksiądz Marcin - ale musimy pamiętać, że to niesamowity dar od Boga, ogromna łaska ale także poważny obowiązek, aby odważnie świadczyć o Jezusie. Zadanie dawania świadectwa o Bogu tak bardzo wzięli sobie do serca młodzi Kolędnicy Misyjni, którzy w tym roku będą chcieli wesprzeć finansowo masajskie dzieci, zamieszkujące północną Kenię i Tanzanię. Głuszyccy Kolędnicy Misyjni z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski profesjonalnie przygotowali swoje role do inscenizacji oraz stroje. Pod czujnym okiem opiekunów zadbali o odpowiednią prezentację poszczególnych ról, by z niewielką tremą, móc przedstawić w kościele, owoc swojej pracy. Następnie z kapelą w składzie Marysia, Hania, Piotr i Ryszard udali się na plebanię, by tam razem pokolędować. Wspólny poczęstunek, serdeczne rozmowy i oczywiście śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie skrzypiec i gitary, pomogło nam się nie tyko lepiej poznać, planować kolejne przedsięwzięcia ale przede wszystkim chwalić Boga we wszystkim co robimy.

Również dzieci i młodzież z parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy kolędowali podczas Mszy św. by wspomóc dzieci Masajskie. Wszystkim parafianom dziękujemy za wspólne kolędowanie, wielkie serce i dar modlitwy