lipiec

• Intencja powszechna: Przyjaźń społeczna
    Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Bóg jest tak wielki, że może  stać się mały.

Bóg jest tak potężny, że może stać się słaby i wyjść nam naprzeciw jako bezbronne dziecko, abyśmy Go mogli pokochać.

Bóg jest tak dobry, że zrezygnował ze swej Boskiej świetności; zszedł do stajenki, abyśmy mogli Go odnaleźć i  by w ten sposób

Jego dobroć dotknęła również nas, udzieliła się nam

i dalej przez nas się rozchodziła.

To jest Boże Narodzenie”.

Benedykt XVI

Na radosne święta  Bożego Narodzenia serdecznie życzymy, aby ta maleńka Miłość zrodzona dla nas i złożona w żłóbku betlejemskim zauroczyła i zamieszkała w nas. Byśmy z tego niewyczerpanego źródła mogli czerpać  i dzielić się miłością ze wszystkimi, a szczególnie z tymi, którzy są jej spragnieni. Niech  Dziecię Jezus Wam błogosławi  oraz  udziela  hojnie swoich łask, abyście rozsiewali wszędzie radość, pokój, miłość i misyjny entuzjazm.

Ze świątecznymi pozdrowieniami i darem modlitwy

ks. Tadeusz Faryś

s. Anna Jarosz