maj

• Intencja powszechna: Świat finansów
    Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagroż.

Za kilka dni rozpoczynamy Adwent. Adwent to czas drogi do Pana Jezusa, który narodzi się w betlejemskiej grocie, ale także czas przygotowania serc na spotkanie z Nim. Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają wszystkie dzieci do wyruszenia w tę drogę razem z Masajami, którzy są świetnymi wędrowcami.
Tak jak oni przemierzają długie kilometry w poszukiwaniu najlepszych pastwisk dla swoich stad, tak my będziemy szli, przygotowując w swoich sercach najlepsze miejsce dla Pana Jezusa. Na ten Adwent został przygotowany KALENDARZ ADWENTOWY na stylizowanej afrykańskim wzorem planszy z wierszowanymi zadaniami na każdy dzień. W każdym wierszu znajdziecie nawiązanie do życia codziennego, zwyczajów i kultury "królewskiego" ludu Masajów.
Nasz kalendarz może być wykorzystany indywidualnie, w ognisku misyjnym, w rodzinie i parafii. Gorąco polecamy i już dziś zapraszamy Was do wspólnej drogi.
(*) pisownia oryginalna