• Intencja ewangelizacyjna: Braterstwo ludzkie
    Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Papieskie Stowarzyszenie - Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Konferencją Episkopatu Polski organizuje co roku w drugą niedzielę listopada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem w całym Kościele w Polsce odbywał się on będzie już po raz dwunasty w niedzielę 8 listopada. Każdego roku wybierany jest jeden kraj szczególnie doświadczany prześladowaniami – w roku bieżącym krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan jest Republika Środkowoafrykańska. Szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszych siostrach i braciach żyjących w tym kraju.

Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia ACN do pobrania materiałów na ten temat :