Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

 • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
  Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

„Być misjonarzem w Sudanie” - konkurs poświęcony posłudze misyjnej ks. Krzysztofa Zębika, kombonianina pochodzącego z naszej diecezji, a oddanego całym sercem pracy wśród Sudańczyków.

Ks. Krzysztof Zębik urodził się 16 grudnia 1980 roku w Dzierżoniowie. W 2002 roku wstąpił do Misjonarzy Kombonianów w Warszawie. Przez 2 lata był na doświadczeniu misyjnym w Amukuriat w Kenii. W latach 2011-2016 pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Misjonarze Kombonianie”. Po ukończeniu pięcioletniej kadencji wyjechał do Sudanu Południowego i tam posługuje do dziś.

Ksiądz Krzysztof całym sercem oddał się posłudze braciom i siostrom w Sudanie,  w którym panuje wojna, gdzie ludzie żyją w niepewności, walczą z głodem, przemierzają kilometry w poszukiwaniu żywności, gdzie żyją w obozach dla uchodźców. Wszystkim im chce powiedzieć: „Jestem z wami, nie jesteście sami.” Jako misjonarz stał się częścią ich życia. Powołanie misyjne bowiem, jak mówi ks. Krzysztof, jest ofiarowaniem własnego życia po to, aby najbiedniejsi, opuszczeni i zapomniani doświadczyli choć trochę dobra. To ofiara dla innych.

 

PATRONAT NAD KONKURSEM  OBJĘLI:

 • Bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki
 • Zgromadzenie Misjonarzy Kombonianów

 HASŁO KONKURSU: Dla tego kto wierzy, wszystko jest możliwe…” (Mk 9,23) 

 1. CELE KONKURSU:
 • Poznanie postaci misjonarza ks. Krzysztofa Zębika i jego posługi w Sudanie Południowym.
 • Kształtowanie postawy misyjnej młodego chrześcijanina.  
 1. UCZESTNICY:
 • uczniowie kl. VII i VIII szkół podstawowych.

ETAPY KONKURSU:

 • szkolny – należy przeprowadzić w dniu 17 listopada 2020 r., po wcześniejszym zgłoszeniu przez katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie. Do zgłoszonych szkół zostaną przesłane (e-mailem) zestawy zadań. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.
 • diecezjalny – odbędzie się w Świdnicy w dniu 16 marca 2021 r.
 1. WARUNKI UCZESTNICTWA
 • Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do dnia 30 października 2020 r. na adres Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (podając dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon i e-mail): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel. 693 053 901

 

 Referat Misyjny

Świdnickiej Kurii Biskupiej

 

LITERATURA:

1. Emigrant

2. Iskra

3. Kenia

3.A. Kenia 2

4. Misja to służba

5. O mnie

6. Regulamin Konkursu