• Intencja misyjna:

• >>Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania. <<

Miesiąc misyjny

Wolontariusze i uczniowie wraz ze swoimi rodzicami przygotowali ciasta, które zostały rozprowadzone w szkole a zebrane środki zostały przeznaczone na dzieła misyjne.

Nasi wolontariusze oraz pozostali uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w dzieło misyjne pod kierunkiem naszej katechetki, pani Beaty Wasiek.

Przydzielone misyjne zadania były różne, aby każdy tydzień października przypominał nam o misyjnych zadaniach Kościoła. Mieliśmy możliwość poznać pracę Misjonarzy na różnych kontynentach ( przygotowane materiały zostały wyeksponowane na sztalugach w szkolnym holu). Zarówno na katechezie jak i w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP modlitwą  różańcową otoczyliśmy misjonarzy i tych do których zostali posłani.

Uzyskane ofiary będą przeznaczone na misje oraz wsparcie edukacji DENISY z Zielonego Przylądka. Natomiast na podsumowanie zdobytej wiedzy na katechezie o patronach misji, zostały zaproszone do naszej szkoły s. Magdalena i s. Krystyna – Misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, które opowiedziały i pokazały jak wygląda praca misyjna. Tak szeroko podjęte zaangażowanie misyjne może zaowocuje w życiu młodych ludzi i pobudzi do dalszego działania i wspierania takich WIELKICH DZIEŁ.