Siostry klawerianki w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego odwiedzają szkoły w diecezji.

Tym razem dzięki życzliwości ks. Piotra Sipiorskiego, katechety, dotarły do Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Dzierżoniowie. Zaprosiły tam klasy piąte, szóste, siódme i ósme na lekcję o misjach.

- Po wyjaśnieniu czym w ogóle jest Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny i dlaczego jest taki ważny, młodzież obejrzała krótki filmik „Dzieci Afryki” pokazujący problemy, z jakimi muszą się borykać na co dzień rówieśnicy nastolatków z Dzierżoniowa. Na buziach oglądających było widać przejęcie i chęć pomocy, dlatego w drugiej części skupiliśmy się na możliwościach jej realizacji. Mówiłyśmy o odpowiedzialności za misje, ale też o konkretnych działaniach jak „MOST misyjny”, polegający na modlitwie różańcowej w intencji misji, a następnie oddanie przemodlonych różańców jako namacalnego dowodu modlitwy za dzieło - wyjaśnia s. Magdalena Sypko z Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

W ostatniej części przygotowanej katechezy siostry mówiły o planie pomocy dla ks. Pawła Fiącka SDS, który pochodzi z Dzierżoniowa, a aktualnie posługuje w Zambii. - Młodzież pytała mnie później o to, kto może być misjonarzem. Widać, że temat ich poruszył i że to dobry pomysł na omawianie go w czasie katechezy. Sam jeszcze w seminarium angażowałem się we współpracę ze świdnickimi klaweriankami i wiem, że to, co robią dla misji to niesamowite oddanie i służba - podkreśla neoprezbiter katecheta.