Menu użytkownika

Papieskie intencje ewangelizacyjne

wrzesień

 • Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia
  Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

„Zwykła – niezwykła Helena Kmieć”

Helena Kmieć zginęła w Boliwii, 24 stycznia 2017 roku. Została zamordowana podczas napadu na ochronkę dla dzieci w Cochabambie, w której pracowała.

 

Helena Kmieć

„Zwykła – niezwykła Helena Kmieć”

Miała wiele marzeń i celów. Jednym z ideałów, które starała się realizować, była chęć bycia dla innych. Określając siebie, zaznaczyła, że jest osobą, która nie potrafi „usiedzieć na miejscu”, dlatego chętnie angażowała się w bardzo różne działania na wielu polach. Poza śpiewem i muzyką, chętnie aktywnie spędzała czas, chodząc po górach czy jeżdżąc na rowerze, a ostatnio próbowała swoich sił we wspinaczce. 

Dużo radości dawała jej możliwość pomocy i tworzenia czegoś dla innych, dlatego też angażowała się w pomoc w nauce dzieciom w świetlicy Caritas i działalność w Katolickim Związku Akademickim w Gliwicach. 

W 2012 roku znalazła swoje miejsce w Wolontariacie Misyjnym „Salvator” WMS.

Śp. Helena Kmieć miała rozległe zainteresowania i talenty, pokaźne grono przyjaciół i niezliczone grono znajomych. Dla wielu ludzi pozostanie wzorem postępowania, inspiracją do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu. 

Helena Kmieć zginęła w Boliwii, 24 stycznia 2017 roku. Została zamordowana podczas napadu na ochronkę dla dzieci w Cochabambie, w której pracowała.

 

KONKURS OBJĄŁ PATRONATEM:

 • E. Ksiądz Biskup Świdnicki Ignacy Dec
 • ks. Mirosław Stanek SDS Prezes Fundacji im. Heleny Kmieć

 

HASŁO KONKURSU: Głoście chwałę Pana wśród wszystkich narodów”….Ps. 96

 

 1. CELE KONKURSU:
 • Poznanie postaci wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć
 • Pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania.
 • Kształtowanie postawy świadka wiary na przykładzie postaci Heleny Kmieć

 

 1. UCZESTNICY:
 • uczniowie kl. VII i VIII szkól podstawowych.

 

ETAPY KONKURSU:

 • szkolny – przeprowadzony w dniu 19 listopada 2019r., po wcześniejszym zgłoszeniu przez katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie, do każdej szkoły zostaną przesłane (e-mailem) zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.
 • diecezjalny – przeprowadzony w Świdnicy w dniu 19 marca 2020 r. w Świdnicy.

 

 1. WARUNKI UCZESTNICTWA
 • Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do dnia 18 października 2019r. na adres Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (podając dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon i e-mail): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel. 74 856 44 05 od pon.do pt. w godz. 9-13, lub 787 712 013.

 

Literatura i inne szczegóły konkursu na stronie referatu misyjnego: www.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Referat Misyjny

Świdnickiej Kurii Biskupiej