• Intencja ewangelizacyjna: o Ducha Świętego.
    Aby tchnienie Ducha Świętego zrodziło nową misyjną ”wiosnę” w Kościele.

Miesiąc misyjny

Sebastian Szpot uczeń klasy III A NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ ŚSO ,,BLIŻEJ DZIECKA" w Świdnicy -23 maja 2019r. w gmachu Sejmu  odebrał  nagrodę w finale XVIII edycji konkursu ,,Mój szkolny kolega z Misji".

23 maja 2019 r. w godzinach przedpołudniowych grupa 250 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, uczestników XVII edycji konkursu „Mój szkolny kolega z Misji” wraz z ich rodzicami, nauczycielami i katechetami spotkała się w gmachu Sejmu na uroczystej Gali.

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem: „Z Janem Pawłem II na misyjnych drogach”.

Patronat honorowy konkursu:

Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej

Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce

Bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski  ds. Misji

Wśród laureatów znalazło się trzech przedstawicieli naszej diecezji.

KATEGORIA LITERACKA – SP kl. I – III

Miejsce 3 - Sebastian Szpot, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego w Świdnicy

KATEGORIA SCENARIUSZ LEKCJI – SP kl. IV – VI

Miejsce 3 – P. Jan Tomaszewski, Szkoła Podstawowa w Wiadrowie

KATEGORIA MUZYCZNA - Klasy VII-VIII i Gimnazjum

Miejsce 3 - Zespół Happy Angeles, Szkoła Podstawowa w Marcinowicach (opiekun – P. Żaneta Król)

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Sejmu w Warszawie w dniu 23 maja  2019 r.

Poprowadziła ją pani Anna Popek, znana z wystąpień telewizyjnych i radiowych. Wśród dostojnych gości w Sali Kolumnowej sejmu znalazła się pani Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP oraz ks. bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz ks. kan. Andrzej Sochal, dyrektor Radia Podlasie, patron medialny Konkursu.

Ks. bp Jerzy Mazur wyraził głęboką wdzięczność w imieniu Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz własnym organizatorom i uczestnikom Konkursu. Przypomniał wszystkim ich powołanie chrzcielne do bycia misjonarzem i podziękował za zaangażowanie misyjne, nie tylko związane z Konkursem. Biskup mówił również o Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym jako okazji do pogłębienia świadomości, że z mocy chrztu wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami.