Luty 2019

Intencja ewangelizacyjna:

O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

Cztery osoby zginęły podczas ataku na kościół w miejscowości Meri, w departamencie Diamaré, w najbardziej wysuniętym na północ regionie Kamerunu.

Atak na kościół w Kamerunie

Czterech uzbrojonych napastników z 23 na 24 stycznia zaatakowało miejscową parafię Manguirida. Podczas napadu próbowali ukraść należące do niej pojazdy. Jak podają anonimowe źródła powołując się na siły bezpieczeństwa podczas ataku zginęły cztery osoby. Informacja została potwierdzona w Koaci przez jednego z księży z domu oblatów położonego w dzielnicy Djarengol.

Pierwsza osoba zginęła, kiedy próbowała interweniować po tym, jak napastnicy zaatakowali parafię. Próbowali oni także porwać zagranicznego misjonarza, którego dostrzegli w prezbiterium. Wtedy zareagowali mieszkańcy i obezwaładnili dwóch z czterech napastników.

Nic nie wskazuje na to, że sprawcami napadu byli terroryści z ugrupowania Boko Haram, którzy zresztą jak dotąd nie przyznali się do ataku.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan