Luty 2019

Intencja ewangelizacyjna:

O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

Dzieci ze Świdnicy i Gręboszowa, dzięki wielkiemu sercu, zaangażowaniu i pomocy materialnej, sprawiły, że na twarzach ich rówieśników z indyjskiego stanu Tamil Nadu, zagościła radość z nowych ławek szkolnych i przyborów do nauki.

Każdy z nas wie, jak cenna jest możliwość czytania i pisania. Dzięki edukacji możemy zmieniać świat! Dziękujemy bardzo za każdy gest dobroci, miłości i solidarności!

Przy parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy od 10 lat istnieje Misyjna Grupa Bakhita.

Zwykle przed Bożym Narodzeniem dzieci przygotowują sianko na stół wigilijny i rozprowadzają je przy kościele w czasie Adwentu. Natomiast w  Wielkim Poście robią palmy na Niedzielę Palmową. Duży udział w przygotowaniu palm miały dzieci z ZSS w Świdnicy wraz z swoja katechetką p. Jolą.

Fundusze zebrane przy tych dwóch okazjach zostały przeznaczone na zakup ławek i książek dla dzieci z wioski  Azzampudi w stanie  Tamil Nadu w Indiach.

Dzięki tym małym, ale o wielkim sercu dzieciom ze Świdnicy, dzieci w Indiach będą mogły po raz pierwszy w swoim życiu usiąść w szkolnych ławkach.