Lipiec 2019

• Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

Miesiąc misyjny

Jak co roku Papieska Unia Misyjna w Polsce organizuje sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Tym razem spotkamy się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. Tegoroczny temat przewodni brzmi: MOCNI W DUCHU PRZY SERCU MARYI.

To wspaniała okazja, żeby doświadczyć misyjnego wymiaru Kościoła, spotkać się ze sobą, wykorzystać czas na rozmowy i modlitwę oraz pogłębić własną misyjną formację.
     Spotkanie składa się z dwóch części: wykładowej i modlitewnej.
     Rozpoczynamy w sobotę Mszą Świętą o godzinie 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie przechodzimy do Auli Kordeckiego na spotkanie formacyjne. Po południu ks. bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej opowie nam o sytuacji tamtejszego Kościoła, a ks. bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej – o Duchu Świętym w misji Kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za 25-lecie Wydawnictwa Missio-Polonia oraz wysłuchamy bardzo ciekawego świadectwa o młodym Kościele w Mongolii.
     Od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy nasze czuwanie modlitewne przed obrazem Czarnej Madonny. Podczas czuwania zawierzymy Matce cały Kościół i misjonarzy, będziemy adorować Pana i poznawać przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej. Przyjmiemy także nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.
     Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich – misjonarki i misjonarzy, wolontariuszy i osoby świeckie, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentki i referentów misyjnych oraz kleryków z kół misyjnych, a także wszystkich, którym sprawy misji nie są obce i pragną być razem z nami.
     Przesyłam braterskie pozdrowienia i otaczam każdego modlitwą.
O. Luca Bovio IMC
sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej

Recepcja w Auli Kordeckiego od godziny 10.00 w sobotę.
Prosimy o przysyłanie zgłoszeń do 20 listopada 2018 roku.
Zgłoszenia mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 22 536-90-33.
W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko (w przypadku grup zorganizowanych tylko osoby odpowiedzialnej), zgromadzenie zakonne lub diecezję, liczbę osób oraz deklarację skorzystania z opcji ciepłego posiłku (musimy podać dokładną liczbę osób).