Sierpień

• intencja ewangelizacyjna:
    Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

Miesiąc misyjny

Odwiedza nas 92 gości oraz 1 użytkownik.

Mając na uwadze zbliżający się Tydzień Misyjny, dzieci z grup misyjnych działających w Szkole Podstawowej nr 105 oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, wspólnie z paniami katechetkami, spotkały się na warsztatach misyjnych, by wykonać różańce z kolorowych koralików oraz metodą supełkową. Warsztaty poprowadziła s. Krystyna, klawerianka. W ciągu dwóch godzin wykonano ponad 60 różańców. Przygotowano je na Niedzielę Misyjną.

Kościół ze swej natury jest misyjny, należy jednak już od najmłodszych lat kształtować u dzieci wrażliwość na sprawę misji oraz ukazywać im piękno płynące z głoszenia Ewangelii.

Kolejnym punktem uwrażliwiania uczniów na sprawy misji była wizyta w Szkole Podstawowej nr 105 ks. misjonarza Tadeusza Farysia, który przez 12 lat posługiwał na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 5a, 5b i 7c. Ks. misjonarz bardzo interesująco opowiadał o życiu afrykańskich dzieci i ich rodzin. Uczniowie mogli zobaczyć również przywiezione z Wybrzeża Kości Słoniowej eksponaty, np. drewniany grzebień, ziarna kakao, łyżkę i instrument zrobione z tykwy, stułę z motywem afrykańskim, afrykańskie odzienie dla mężczyzny, metalową bransoletę i różnorodne zdjęcia. Misjonarz wskazał też na potrzebę modlitwy w intencji misji oraz istotę wsparcia materialnego.

W Niedzielę Misyjną do kościoła św. Józefa oraz do katedry przybyli mieszkańcy różnych kontynentów. Byli to uczniowie w grup misyjnych, wspomnianych wcześniej, wspólnie z paniami katechetkami. Po Mszy św. wierni mogli nabyć różańce misyjne oraz różnorodne różańce wykonane własnoręcznie przez małych misjonarzy i opiekunów. Spodobały się one parafianom, ponieważ sprzedano prawie wszystkie różańce. Zebrano 431 zł. Pieniądze zostały przekazane na cele Papieskich Dzieł Misyjnych.

Wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Małgorzata Wawszczyk

Renata Kwiatkowska