Kwiecień 2019

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Miesiąc misyjny

Dzieci należące do ogniska misyjnego w  Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie,  zorganizowały akcję Cukierek dla Misji. Mali misjonarze przygotowali plakaty zachęcające uczniów do drobnych wyrzeczeń np. odmówienia sobie słodyczy i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniążków na pomoc potrzebującym rówieśnikom z krajów afrykańskich i polskim dzieciom, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Pomagamy, wspieramy – akcja misyjna w SP Udanin

W tygodniu misyjnym, który w tym roku  przebiegał pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”, dzieci należące do ogniska misyjnego w  Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie,  zorganizowały akcję Cukierek dla Misji. Mali misjonarze przygotowali plakaty zachęcające uczniów do drobnych wyrzeczeń np. odmówienia sobie słodyczy i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniążków na pomoc potrzebującym rówieśnikom z krajów afrykańskich i polskim dzieciom, które zmagają się z chorobą nowotworową. Dzień misyjny w szkole zaangażował nie tylko dzieci należące do ogniska misyjnego, ale również wielu sympatyków misji, rodziców i nauczycieli.  Natomiast  w niedzielę misyjną przed kościołami w parafii  Konary i Piekary  ognisko misyjne zorganizowało zbiórkę pod hasłem Herbatka Misyjna

Dzieci z Lusiny przygotowały  w swojej świątyni misyjną oprawę mszy świętej. Organizatorzy wszystkim, którzy wrzucili do puszek swój datek, wręczali własnoręcznie przygotowane drobne niespodzianki. Napełnieni mocą i siłą Ducha Świętego młodzi ludzie: Zuzanna Szczepanowska, Ewa Lipińska, Natalia Bojczuk, Ola Mazur, Angelika Zator, Alicja Szczur, Amelka Domin, Szymon Rutkowski, Oliwier Kopeć, Kamil Szczerba, Kamil Rasała, Julia Bereżańska, Maja Mikła, Zuzia Cieplik, Hania Mikła, Marlena Baniecka, Julia Bator i Beata Grubasz  pod opieką katechetki Violetty Leńskiej i rodziców z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działania, ofiarując potrzebującym nie tylko swój czas modlitwę i chęć niesienia pomocy, ale przede wszystkim Wielkie Serce pełne bezinteresownej miłości.

LeV